[email protected]

Ankara Çıkışlı Çanakkale Assos Cunda Adası Turu 2 Gece 3 Gün

Ankara Çıkışlı Çanakkale Bozcaada Assos Cunda Adası Ve Kaz Dağları Turunu Tatilbo Turizm İle Keşfetmeye Ne Dersin?

5990

3 Gün 2 Gece

4 Temmuz

0 Şehir

22:00

Otobüs

Var

2 GECE 3 GÜN ANKARA ÇIKIŞLI ÇANAKKLE-ASSOS-CUNDA ADASI TURU

Kahvaltı (2) | Akşam Yemeği (2) | Konaklama(2) | Acenta Refakatı | Seyahat Sağlık Sigortası Dahil

Gezilecek Yerler: •Gelibolu Yarım Adası • Çanakkale Şehitlik Bölgesi • Assos• Ceneviz Kalesi • Kazdağları  • Adatepe Köyü •Bozcaada Tekne Turu

Hareket Noktaları ve Saatleri:
 KIZILAY GAMA İŞ MERKEZİ 22:00
MİLLİ KÜTÜPHANE 22:05
 ARMADA AVM 22:15
 ÜMİTKÖY 22:20

BAYRAM TARİHİ OTELİMİZ  : EKSEN HOTEL

Çanakkale Turumuz için gece saat 22:00’da Kızılay Gama İş Merkezi önünde buluşuyoruz. Milli Kütüphane,Armada ve Ümitköy duraklarımızdan tüm yolcularımızın araca dahil olmasıyla beraber Çanakkale Turumuz tam anlamıyla başlıyor. Gerekli molalar ve araç içi ikramlar eşliğinde yaklaşık 8 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından Çanakkale’ye ulaşıyoruz.
Çanakkale’de ilk durağımız Gelibolu Yarımadası oluyor. Burada Çanakkale’nin simgesi haline gelen, Türk halkı için kutsal bir o kadar da değerli olan Çanakkale Şehitlikleri’ni ziyaret ediyoruz. I. Dünya Savaşında, Çanakkale Savaşları esnasında hayatını kaybetmiş olan Türk askerlerinin anısına yapılan ve 1960’da tamamlanarak açılan Çanakkale Şehitlikleri’ni rehberimizin anlatımları eşliğinde keşfediyoruz. Burada tüm detaylarını dinlediğimiz Çanakkale Zaferi’ni bir kez daha kutluyor, şehitlerimizi ise bir kez daha anıyoruz. Sonrasında siz misafirlerimizin anı biriktirmesi adına verilen serbest zamanın ardından Şehitliklerden ayrılarak Çanakkale’de bulunan otelimize geçiyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyor ve ilk günümüzü bu şekilde tamamlıyoruz.

Turumuzun ikinci gününe otelimizde alacağımız kahvaltıyla başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından Bozcaada’ya geçmek üzere feribota hareket ediyoruz. Yarım saatlik feribot yolculuğumuzun ardından ulaştığımız Bozcaada bizlere eşsiz güzelliğiyle adeta kucak açıyor. Rehberimizle birlikte bu muhteşem adada yapacağımız gezide unutulmayacak anlar bizleri bekliyor olacak. Rüzgâr Değirmenlerini, Ayazma Plajını, Mermer Burnunu görüp, Ceneviz Kalesini ve bölgeye ait diğer önemleri noktaları keşfettikten sonra yine kendinize vakit ayırabilmeniz için verilen serbest zamanın ardından diğer durağımız bir başka büyülü kent olan Assos oluyor. Andezit kayalıkları üzerine kurulan bu şehir Antik Çağ’dan günümüze kadar önemini yitirmemiş oldukça önemli bir yerleşim yeridir. Bu antik kentin en ünlü yapısı şehrin en tepesinde yer alan Athena Tapınağı’dır. Yine bu muhteşem şehirdeki agora tapınağı, hamam, tiyatro ve lahitler rehberimiz eşliğinde görüp keşfettiğimiz diğer noktalar oluyor. Turumuzun ikinci gününü burada verilen serbest zamanın ardından tamamlayarak otelimize geçiyoruz. Assos’da veya Akçay’da bulunan otelimizde akşam yemeğimizi alarak geceyi otelimizde konaklayarak geçiriyoruz.

Turumuzun son gününde otelimizde aldığımız kahvaltının ardından ilk durağımız Çanakkale ve Balıkesir’e yayılan çok geniş bir coğrafyaya sahip Kazdağları oluyor. Yunan mitolojisinden Hristiyanlığa, Alevilikten Sünniliğe birçok inanç için kutsal olduğuna inanılan, çok özel bir yer olan Kazdağları bizim turumuzun da en özel noktalarından. Kazdağlarında bulunan Adatepe Köyü’nde gerçekleştireceğimiz gezide köyün dantel gibi sokaklarını, pırıl pırıl tarihi evleriyle İtalya’nın meşhur köylerini anımsatan muhteşem atmosferini tatma şansına erişiyoruz. Bu köyde yaptığımız gezintinin ardından vakit kaybetmeden muhteşem manzarasıyla bizlere ev sahipliği yapan Şeytan Sofrası’na geçiyoruz. Deniz ve üzerindeki irili ufaklı adalar, bu adaların en ünlüsü olan Midilli Adası’yla insanları büyüleyen adeta bir tablo içerisindeymiş gibi hissettiren bu doğa harikası karşısında geçirdiğimiz sürenin ardından turumuzun son noktası olan Ege’nin en gözde tatil bölgelerinden Cunda Ada’sını ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Muhteşem denizi ve doğası, rengarenk ve nostaljik sokakları, tarihi dokusuyla bizleri karşılayan Cunda Adası’nı profesyonel kokartlı rehberimizin anlatımlarıyla birlikte keşfe dalıyoruz. Yine rehberimiz tarafından Cunda Adası’na ait anı biriktirmeniz üzere verilen serbest zamanın ardından gün doğumuyla beraber aracımıza geçerek Ankara’ya doğru yola koyuluyoruz.

İkramlar ve araç içerisindeki keyifli aktivitelerle geçen dönüş yolculuğumuzu pazartesi sabah 06:00 sularında Ankara’ya ulaşarak tamamlıyoruz. Çanakkale Turumuzu sonlandırırken siz değerli misafirlerimizle bir başka Tatilbo organizasyonunda buluşmak üzere yine aynı duraklarımızda vedalaşıyoruz.

 • 2 Gece Konaklama
 • 2. ve 3. Gün Sabah Kahvaltısı
 • 1. ve 2. Gün Akşam Yemeği
 • Turizm Paketli Araçlar ile Gidiş-Dönüş Ulaşım
 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Feribot Ücreti
 • Müze ve Ören Giriş Yerleri
 • 1. Gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Otelde Alınan İçecekler
Yetişkin 2
Çocuk 0
TUR TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
TUR TİPİ
TUR DURUMU
TOPLAM FİYAT
Bilmeniz Gereken Bilgiler

Bu ürün içerisine aşağıda belirtilen katılım şartları ile rezervasyon yapabiliriniz.

FİYAT BİLGİLERİ

Belirtilen Fiyatlar Kişi Başı Fiyatdır

Toplam Fiyat

2 Yetişkin

11980

Bilmeniz Gereken Bilgiler

Bu ürün içerisine aşağıda belirtilen katılım şartları ile rezervasyon yapabiliriniz.

FİYAT BİLGİLERİ

Belirtilen Fiyatlar Kişi Başı Fiyatdır

Toplam Fiyat

2 Yetişkin

11980

Hareket Saati : 22:00 -
Hareket Saati : 22:15 -
Hareket Saati : 22:30 -

Tur Yorumları

Düzenlenmemiş ve Bağımsız Misafir Yorumları

Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama

26 Düzenlenmemiş ve Bağımsız Misafir Yorumları

Güvenilir Müşteri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam. Integer mattis dictum commodo. Donec consectetur, elit vitae laoreet dignissim, diam elit porttitor tortor, et aliquam libero orci id ex. In dictum bibendum leo eu sollicitudin. Suspendisse non porttitor eros

M. ARSLAN

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam.

M. TEMİZ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam. Integer mattis dictum commodo. Donec consectetur, elit vitae laoreet dignissim, diam elit porttitor tortor, et aliquam libero orci id ex. In dictum bibendum leo eu sollicitudin. Suspendisse non porttitor eros