[email protected]

Ankara Çıkışlı Doğu Karadeniz & Batum Turu 3 Gece 4 Gün

Artvin, Rize, Trabzon

Ankara Çıkışlı Doğu Karadeniz & Batum Turunu Tatilbo Turizm İle Keşfetmeye Ne Dersin?

7990

4 Gün 3 Gece

17 Nisan

3 Şehir

22:00

Otobüs

Var

HER HAFTA ÇARŞAMBA KESİN ÇIKIŞLI  DOĞU KARADENİZ&BATUM TURU  

Kahvaltı (3) | Akşam Yemeği (2) | Konaklama(3) | Acenta Refakatı | Seyahat Sağlık Sigortası Dahil 

 

Karadeniz'in masalsı doğası ve tarihi dokusuyla Batum'un modern yaşam tarzının birleştiği Ankara Çıkışlı Karadeniz Turu sizlere unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor. Karadeniz'in sıra dağlarının eteğinde kurulmuş şirin kasabaları, muhteşem doğal güzellikleri, yaylaları, tarihi kalıntıları ve eşsiz mutfağı ile göz kamaştırıyor. Karadeniz ve Batum Turunda Trabzon, Rize, Artvin, Giresun ve Ordu gibi şehirlerdi gezip - görecek, tarihi yerleri ve doğal güzellikleri keşfedeceksiniz. Ardından Batum'a doğru yola çıkacak, modern mimarisi ve zengin gece hayatı ile sizleri karşılayacak. Karadeniz'in birbirinden güzel doğal manzaraları, tarihi kalıntıları, eşsiz lezzetleri ve Batum'un modern dokusu ile unutulmaz bir tur için Ankara Çıkışlı Karadeniz ve Batum Turu kaçırılmayacak bir fırsat. Eşsiz bir tatil deneyimi için bu Karadeniz Turunu kaçırmayın!

 

Duraklarımız:
 

21:00 KIZILAY ATATÜRK BULVARI GAMA İŞ MERKEZİ ÖNÜ
21:05 MİLLİ KÜTÜPHANE ÖNÜ
21:10 AŞTİ KARŞISI
21:15 AKKÖPRÜ MİGROS KARŞISI
21:20 KEÇİÖREN FATİH KÖPRÜSÜ ALTI
21.25 AYDINLIKEVLER TÜRK TELEKOM
 

 Konaklama
AYDER YAYLASI : Ahşap Loya  Hotel vb.     /////     

21:00’da ilk hareket noktamız olan Kızılay Gama İş Merkezi önünden hareket ediyor, diğer duraklarımızdan katılacak misafirlerimizin katılımı ile Ankara Çıkışlı 3 Gece 4 Gün Karadeniz ve Batum Turumuz için gece yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah erken saatlerde Sümela’ya ulaşıyoruz ve yöresel restorantımızda kahvaltı için serbest zaman veriyoruz. Kahvaltı için verdiğimiz serbest zamanın ardından Altındere Vadisi boyunca Altındere’yi gözlemliyoruz. 1987 yılından bu yana milli park statüsünde bulunan Altındere Milli Parkı, Trabzon'un Maçka ilçesinde bulunmakta olup; bol oksijenli havası, yemyeşil doğası ve cıvıl cıvıl kuş sesleri ile enfes bir doğa harikasıdır. Altındere Milli Parkı içerisinde tertemiz hava eşliğinde parkın en çok dikkat çeken ve en çok ziyaret edilen noktası olup, 1250 mt. yükseklikte bulunan Sümela Manastırına geçiyoruz. Yürüyüş parkurundan yürüyerek Roma İmparatoru I. Theodosius döneminde 386 yılında inşa edilen Sümela Manastırı'na ulaşıyor, rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Fotoğraf çekimleri için vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımızda buluşarak Trabzon merkeze geçiyoruz. Atatürk’ün vasiyetini yazdığı, Trabzon’u kuş bakışı görebileceğiniz Atatürk Köşkü’nü (tadilatta olmadığı dönemlerde) ziyaret ediyoruz. Atatürk Köşkü ziyaretlerimizin ardından Araklı’da bulunan restorantımıza geçerek öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğinde meşhur Karadeniz Pidesi’nin tadına bakabilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından Karadeniz denilince akla ilk gelen ürünlerden biri olan Çayın hikâyesini dinlemek ve çay alış verişi yapmak için çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında Çaykara ilçesinde bulunan ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Uzungöl’e varıyoruz. Uzungöl'de vereceğimiz serbest zaman sonrasında Karadeniz ve Batum turumuzun ilk gününü tamamlayarak aracımızda buluşup otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Karadeniz ve Batum turumuzun ikinci gününe başlıyoruz. Karadeniz turumuzun ikinci gününde Batum ziyaretlerimiz için ülkemizi Gürcistan'a bağlayan Sarp Sınır Kapısı'na gidiyoruz. Sarp Sınır Kapısında geçiş işlemlerimizi tamamlayarak Batum'da ilk olarak Gonia Kalesi'ni (panoramik) görüyoruz. Ardından Batum Ters Evi panoramik olarak görüyoruz. Turumuzun devamında Avrupa Meydanı'na geçiyoruz. Avrupa Meydanı'nda Medea Heykeli'ni görüyor ve rehberimizden Medea Heykeli'nin hikayesini dinledikten sonra havayı saran taze kahve kokusu ve hoş atmosferi ile Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatan Piazza Meydanı'na gidiyoruz. Piazza meydanında alacağımız genel bilgilerin ardından Batum'un simgelerinden biri olan, aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli'ni görüyoruz. Bu noktada bölgeyi bireysel olarak gezmek, alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın dolmasının ardından çıkış işlemlerimizi yapmak üzere tekrar Sarp Sınır Kapısına geçiyoruz. Tur aracımıza binerek Çamlıhemşin’de bulunan Rizeye özgü Bez Atölyesine doğru yol alıyoruz. Bez Atölyesi ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Karadeniz ve Batum turumuzun üçüncü gününe başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Zilkale - Şenyuva - Palovit Şelalesi turunu(ekstra) gerçekleştiriyoruz. Ekstra turumuza katılmayacak olan misafirlerimiz otelde vakit geçirebilirler. Zilkale Şenyuva Palovit Şelalesi turumuza katılan misafirlerimiz ile transfer araçlarımıza binerek Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek yolculuğumuza başlıyoruz. ‘’Bulutların Ülkesi’’ olarak adlandırılan Çamlıhemşin’den geçerek Çat vadisi içerisinde yer alan, bölgenin en eski ve en büyük kemerli taş köprüsü olan Çinçiva - Şenyuva Köprüsünde mola veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından artık dağları ve yaylaları tanıma vaktimiz geliyor. Kaçkar dağları Milli parkı sınırları içerisinde yer alan Zilkale ilk gezi noktamız oluyor. Zilkale ormanların içerisinde arkasına Kaçkar dağlarının görkemli manzarasını alan ve gören herkesi büyülü bir dünyanın içindeymiş gibi hissettiren oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Deniz seviyesinden 750 mt Çat Deresinden 100mt yükseklikte olan Zilkale gezimizi tamamladıktan sonra 30 mt yükseklikten dökülen Palovit Şelalesini görmeye gidiyoruz. Gezilerimizin ardından Çamlıhemşin'e inerek tur aracımıza geçiyor ve Fırtına Vadisi'ne geçiyoruz. Fırtına Vadisi'nde dileyen misafirlerimiz zipline ve salıncak aktivitelerine katılarak keyifli anlar yaşayabilirler. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından deniz seviyesinden 1350 mt. yükseklikte bulunan; şifalı kaplıcaları, meşhur balı ve doğal güzellikleri ile adından söz ettiren Ayder Yaylası'na çıkıyoruz. Ayder Yaylası'nda vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz ile kendimizi bulutların üzerinde hissedeceğimiz Huser Yaylası Turu'na (ekstra) çıkıyoruz. Huser Yaylası ziyaretlerimizin ardından tur aracımıza geçerek Karadeniz ve Batum turumuzun üçüncü gününü tamamlıyor, otelimize doğru yol alıyoruz.

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Karadeniz ve Batum Turumuzun dördüncü gününe başlıyor ve Çeçeva Çay Bahçesi’ne gidiyoruz. Karadeniz’in en güzel çay bahçesi olan Çeçeva’da yöresel çay sepeti ve çay makasını alarak birbirinden güzel fotoğraflar çekiyoruz. Hemen ardından bıçak atölyesi ziyaretimiz için Sürmene’ye hareket ediyoruz. Tarihi Sürmene Bıçakçılığı hakkında ustasından bilgi alıyor ve ürün alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Bıçak Atölyesi ziyaretimizin ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin yönlendireceği restorantta meşhur Akçaabat Köftesi’ni tadabilirsiniz. Öğle yemeği için verdiğimiz serbest zamanın ardından Ayasofya Camii (Kilisesi) ‘ni panoramik olarak görerek sahil yolu üzerinden Ordu’ya doğru hareket ediyoruz. Ordu’ya geçiş yaparken yöresel ürün alış verişi için mola veriyoruz. Molamızın ardından Karadeniz ve Batum Turumuzun son durağı olan Ordu’ya geçiyoruz. Muhteşem akşam manzarası eşliğinde Orduyu kuşbakışı görebileceğimiz Boztepe ziyaretini gerçekleştirdikten sonra Karadeniz ve Batum turumuzu tamamlayarak Ankara’ya geri dönüş yolcuğumuza başlıyoruz. Sabah erken saatlerde Ankara’ya varıyor ve bir başka TATİLBO TURİZM organizasyonunda sizlerle buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 • Özel Tur Araçları ile Gidiş–Dönüş Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TATİLBO TURİZM Refakat Hizmeti
 • Zorunlu Paket Tur Sigortası
 • Çevre Gezileri
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • 3 Akşam Yemeği
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • Batum Ulaşım Hizmetleri
 • Ayder Girişi ve Gezileri
 • Sümela Manastırı Servis Ücretleri
 • Çeçeva - Çay Bahçesi Turu (150 TL Değerinde)
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Zilkale, Palovit Şelalesi, Çinçiva ve Şenyuva Turu (350 TL) (Yazılan fiyatlar dönemsel olarak değişkenlik gösterebilmektedir.)
 • Huser Yaylası Turu (450 TL) (Yağışlı ve Ulaşım sıkıntısı çekilen dönemlerinde Huser Yerine Elevit Yaylası Rehber Tarafından Sunulur.) (Yazılan fiyatlar dönemsel olarak değişkenlik gösterebilmektedir.)
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu
 • Kişisel Harcamalar
 • Extra Olarak Belirtilen Zipline, Rafting Etkinlikleri
 • Ordu Boztepe Teleferik
 • *Ekstra Tur fiyatları dönemsel olarak farklılık gösterebilir.
Yetişkin 2
Çocuk 0
TUR TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
TUR TİPİ
TUR DURUMU
TOPLAM FİYAT
Bilmeniz Gereken Bilgiler

Bu ürün içerisine aşağıda belirtilen katılım şartları ile rezervasyon yapabiliriniz.

FİYAT BİLGİLERİ

Belirtilen Fiyatlar Kişi Başı Fiyatdır

Toplam Fiyat

2 Yetişkin

15980

Bilmeniz Gereken Bilgiler

Bu ürün içerisine aşağıda belirtilen katılım şartları ile rezervasyon yapabiliriniz.

FİYAT BİLGİLERİ

Belirtilen Fiyatlar Kişi Başı Fiyatdır

Toplam Fiyat

2 Yetişkin

15980

GÜRCİSİTAN GİRİŞLERİ İLE ALAKALI!

Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER’den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Gürcü memurları zaman zaman 10 yıldan eski olan kimlikleri kabul etmemektedir.

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 150 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR. RESMİ OLARAK 01.09.2019 TARİHİ İTİBARİ İLE ESKİ NÜFUS CÜZDANLARI İLE GÜRCİSTAN'A GEÇİŞ SAĞLANAMAYACATIR.

Hareket Saati : 22:00 -
Hareket Saati : 22:15 -
Hareket Saati : 22:25 -

Tur Yorumları

Düzenlenmemiş ve Bağımsız Misafir Yorumları

Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama

26 Düzenlenmemiş ve Bağımsız Misafir Yorumları

Güvenilir Müşteri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam. Integer mattis dictum commodo. Donec consectetur, elit vitae laoreet dignissim, diam elit porttitor tortor, et aliquam libero orci id ex. In dictum bibendum leo eu sollicitudin. Suspendisse non porttitor eros

M. ARSLAN

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam.

M. TEMİZ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam. Integer mattis dictum commodo. Donec consectetur, elit vitae laoreet dignissim, diam elit porttitor tortor, et aliquam libero orci id ex. In dictum bibendum leo eu sollicitudin. Suspendisse non porttitor eros